Ako si vyrobiť vlastnú zmrzlinu?

Lahodná domaca vanilkova zmrzlina
Ingrediencie do domácej vanilkovej zmrzliny

To, že je momentálne von treskúca zima, neznamená, že keď vám príde na chuť domaca vanilkova zmrzlina, že si ju nemôžete dať. Áno, môžete si kúpiť mrazenú zmrzlinu z regálov obchodov, ale ak máte chuť na klasickú domácu zmrzlinu, ktorú si v lete vychutnávate z kornútka, zostaňte pokračovať v čítaní tohto článku, pretože vám prinesieme podrobný recept na prípravu domácej zmrzliny. Pri výrobe domácej zmrzliny sú veľmi dôležité všetky kroky výroby a je nevyhnutné ich dodržať aby bola vaša zmrzlina, čo najlepšia. 

Niečo, čo by ste o vanilke mali vedieť

Domaca vanilkova zmrzlina je na nezaplatenie
Domaca vanilkova zmrzlina aj na Vianoce

Vanilková zmrzlina je naozaj vynikajúca pochúťka, avšak, vanilka v sebe ukrýva omnoho viac, ako len dobrú chuť. S postupom času a väčšieho skúmania vanilky sa ukazuje, že vanilka má príjemné účinky na nervovú sústavu, pretože má upokojujúce účinky. Zároveň však vanilka pôsobí pozitívne na cievnu sústavu, posilňuje imunitný systém a zároveň eliminuje plesne a zápaly, ktoré sa môžu v tele alebo na tele objaviť. Domáca vanilková zmrzlina vám teda nepoteší len vaše chuťové poháriky, no zároveň prispeje k vášmu zdraviu. 

Domáca vanilková zmrzlina rýchlo a z pár ingrediencií

Na prípravu domácej vanilkovej zmrzliny budete potrebovať mlieko, šľahačkovú smotanu, vajcia, vanilkový extrakt, vanilkový lusk, cukor a trošku soli. Zo 150g cukru si odložíme tri lyžice cukru na neskôr, zvyšok cukru spolu s vanilkovým luskom, z ktorého vopred vyškrabete všetky semienka, troškou soli, zalejeme mliekom a privedieme do varu, pred bodom varu hrniec s ingredienciami odstavíme a necháme luhovať pod pokrievkou aspoň hodinu. 5 žĺtkov spolu so zvyšným cukrom vyšľaháme a pomaličky do tejto zmesi prilievame odvar z mlieka a vanilkového lusku, ale len do tej doby, kým sa nám žĺtka nezahrejú. Následne túto zmes uvaríme až pokiaľ nezískame pevnú hmotu, po krátkom ochladnutí primiešame šľahačku a po úplnom vychladnutí prilejeme zvyšnú vyluhovanú zmes. Takto pripravenú zmrzlinu dáme minimálne na štyri hodiny zachladiť. Tu sa vaša práca končí, pretože nastupuje na rad zmrzlinovač, ktorý už prácu dokončí za vás a domáca vanilková zmrzlina je na svete. Ak sa chcete dozvedieť viac, obráťte sa na https://magazin.penam.sk/