Automatická garážová brána? Doprajte si tento komfort!

Moderná garazova brana
Montáž garážovej brány

Garáž má dve základné funkcie: ochrana majetku a okrasa domu. Uvažujete o novej garážovej bráne? Neviete aké druhy sú na súčasnom trhu? Neviete pre ktorú sa rozhodnúť? Nuž v dnešnej dobe je na trhu naozaj mimoriadne veľký výber garážových brán. Podľa spôsobu otvárania sa delia na sekcionálne brány otvárateľné dohora alebo nabok, výklopné, rolovacie stropné brány a pre klasikov sú tu aj dvojdverové brány. Všetky brány je možné zladiť k vchodovým dverám, farbe fasády, dlažbe, zábradiu alebo čomukoľvek v okolí domu. Garazova brana môže obsahovať aj garážové dvere. Tie sú mimoriadne praktické, lebo ak by ste chceli z garáže zobrať len drobnosť, nemusíte otvárať celú bránu.

Druhy garážových brán

Kvalitná garazova brana
Návrh garážovej brány

Sekcionálna garážová brána je umiestnená tesne pod stropom a otvára sa zvislo hore. Práve kvôli tomuto princípu získate pred garážou maximálne miesto. Sekcionálna brána je tiež dobre tesnená na všetkých stranách a odolná voči poveternostným podmienkam. Druhou možnosťou sekcionálnej brány je otváranie do bodu. V tomto prípade je konštrukcia umiestnená na bočnej strane garáže. Strop je teda možné využiť na skladovanie rôznych potrebných vecí. Výklopné brány sú ako z názvu vyplýva riešené vyklápacím systémom. Teda auto nemôžete zaparkovať tesne pred garážou. Rolovacie brány sa otvárajú zvislo. Tento princíp zaručuje zachovanie maximálneho miesta pred garážou aj v garáži. V tomto prípade tvar otvoru garáže nehrá žiadnu úlohu. Ku všetkým bránam je samozrejme aj možnosť otvárania na diaľku, z pohodlia auta.

Farebné možnosti

Dôležité je aj farebné zladenie garážovej brány. Farby a povrchová úprava dodáva celkovému vzhľadu konečný akcent. Tieto prvky sú predávané naozaj v najrôznejších odtieňoch farieb. Môžete si vybrať odtieň z farebnej škály alebo napríklad drevený tmavší, či svetlejší dekor. Po objednaní garážovej brány, premeraní, dohode o farebnej škále a spôsobe otvárania ide požiadavka do výroby. Po výrobe garážovú bránu montuje odborná firma, ktorá dbá na precíznosť. Potom si už len užívate pohodlie z parkovania a bezpečia.  Pre viac informácií o garážových bránach, vypracovanie cenovej ponuky kliknite na: https://www.garaz-brana.sk/. Ak túto možnosť využijete, budete určite spokojní.