Bazény do zeme môžu byť súčasťou aj vašej záhrady

Murované bazeny do zeme
Stavba atypických bazénov do zeme

Zimné mesiace sú ideálnym obdobím na zvažovanie realizácie bazéna. Do leta je ešte dostatok času na zváženie výberu toho správneho bazéna, veľkosti, umiestnenia aj došetrenie finančných prostriedkov na jeho výstavbu. V prvom rade treba zvážiť, či budete preferovať kúpu bazénu do zeme alebo povrchového. Bazény do zeme majú niekoľko výhod, ktoré stoja z zamyslenie. Bazény do zeme sú oproti povrchovým trvácnejšie, nie je potrebné ich po sezóne skladať, vzhľadom k vlastnému čisteniu a množstvu vody nie je potrebné ich čistiť ani často vymieňať vodu, zákazník si môže zvoliť tvar, hĺbku, postupný vchod do bazéna, je možné inštalovať protiprúd, vďaka ktorému sa dá aj malý bazén zmeniť na plavecký, atď.

Vzhľad a umiestnenie bazénu do zeme

Bazeny do zeme dokážu dokonale dotvoriť pozemok
Využitie bazénov do zeme je možné realizovať celoročne

Ideálne umiestnenie bazéna do zeme je v nadväznosti na letnú terasu na južnej strane domu, ďaleko od drevín, ktoré by mohli znečistiť vodu, v súkromí od susedov alebo od pohľadov okoloidúcich, s dostatočným množstvom priestoru v okolí na relax. Nie vždy je to takéto ideálne. Ale výber miesta pre bazén je naozaj rozhodujúci. K tomu je dobré ešte nezabudnúť na vybudovanie technickej miestnosti, ktorá by mala byť v blízkosti pri bazéne, pričom by do nej mal byť dobrý prístup na aplikáciu čistiacich a dezinfekčných prostriedkov. Vodu v bazéne je možné napojiť aj na ohrev vody zo solárnych panelov a tak ušetriť nemalé finančné prostriedky. Solárny systém v tomto prípade môže byť inštalovaný výlučne len pre bazén a napája sa k technickej miestnosti. Bazény do zeme môžu mať tvar monolitickej vane alebo môžu byť spájané priamo u vás na záhrade. Veľkosť a tvar si zákazník určuje sám. Vstup do bazéna môže byť postupný po schodíkoch, čo ocenia najmä najmenší, ktorí sa na okraji bazéna vynikajúce vyhrajú počas celého leta.

Práca pre odborníkov

Vyberte si miesto na osadenie bazéna do zeme, tvar, typ, veľkosť, ale samotné osadenie nechajte na odborníkov. Neodborné osadenie bazéna ho môže natrvalo poškodiť. Odborníci po osadení vykonajú tlakovú skúšku, skúšku nepriepustnosti, okraje zasypú a odovzdajú dokončenú prácu. Ak hľadáte odborníkov, ktorí poradia a zabezpečia všetky práce, navštívte nasledujúcu internetovú stránku, kde môžete požiadať o vypracovanie cenovej ponuky: https://www.najbazen.sk/.