Hydratačná domáca maska na tvár s jahodami

Vynikajúca domáca maska na tvár

Jahody sú úžasným zdrojom veľkého množstva vitamínov, ktoré vaše telo nakopnú nielen zvnútra, ale i zvonku. Pleť vám výborne vyživí táto domáca maska na tvár vyrobená z čerstvých jahôd, inšpirovaná luxusnými procedúrami priamo z prostredia prestížnych kozmetických salónov. Zloženie tejto jahodovej masky je príjemne voňavé a na pleť pôsobí ako zvlhčujúci elixír.

Receptúra na jahodovú masku na tvár

Recept na túto masku na tvár pozostáva len z niekoľkých surovín. Potrebovať budete 10 čerstvých jahôd, ¼ šálky včelieho peľu, 3 polievkové lyžice kvalitného domáceho medu, lyžicu olivového oleja a niekoľko kvapiek levanduľového esencialného oleja.

Ako to funguje?

Jahody sú bohatým zdrojom vitamínu C. Okrem toho sa v jahodách nachádzajú alfa-hydroxykyseliny, ktoré sa postarajú o prirodzenú farbu pokožky bez škvŕn. Zrnitá štruktúra granúl včelieho peľu pomáha odstraňovať zvršky pokožky a odfarbovať nečistoty vzniknuté na pleti. Med je antizápalový a má navyše zvlhčujúce účinky, vďaka ktorým maska účinne prenikne do vrstiev pokožky. Olivový olej hydratuje a pleti naviac dodáva potrebné antioxidanty. Levanduľový olej je všestrannou látkou vhodnou pre zmiešanú, ale i staršiu suchšiu pleť. Ako bonus vám táto domáca maska na tvár navodí vďaka levanduľovej esencii  pokoj a harmóniu. Okrem masky na pleť si tak môžete vychutnať príjemnú aromaterapiu.

domáca maska na tvár

Postup na prípravu masky

Všetky vyššie uvedené suroviny zmiešajte v jednej nádobe a opatrne aplikujte na tvár tak, aby ste sa vyhli oblasti očí. Ak by ste mali problém zohnať včelí peľ, navštívte obchod so zdravými potravinami, alebo ho skúste pohľadať v online predajniach. S hrubou vrstvou jahodovej masky na tvári relaxujte 20 minút. Na záver masku opláchnite teplou vodou.

Domáca maska na tvár – resumé

Na prípravu tejto masky odporúčame použiť kuchynskú varešku na miešanie šľahačky. Domáca maska na tvár výrazne pripomínajúca jahodové smoothie vám bude počas aplikácie úžasne voňať, jej príjemnú esenciu však budete navyše cítiť aj po umytí masky z tváre. Po odskúšaní masky si ju rozhodne zamilujete. Vaša pleť ostane na pocit  jemná a hebká. Ako bonus si v deň, kedy masku použijete nemusíte na tvár aplikovať žiaden hydratačný krém. Jeho funkciu totiž dokonale nahradí domáca maska na tvár z jahôd.

Jahodová domáca maska na tvár s pridanou levanduľou poteší nielen pleť ale i vaše zmysly. Vyskúšajte čaro prírody aj pri starostlivosti o svoju pleť.