Komfortné cestovanie vlakom zadarmo pre vybrané skupiny obyvateľov

Cestovanie vlakom zadarmo s kartičkou
Plusy cestovania vlakom zadarmo

Ak ste sa už niekedy viezli vlakom, určite viete, že ide o mimoriadne komfortný spôsob dopravy. Má význam hlavne na dlhšie trasy a vtedy, keď sa potrebujete dostať do väčších miest s nonstop upchatými cestami. Dá sa teda povedať, že vlaková doprava je častokrát efektívnejšie ako cestovanie vlastným autom. A to nehovoríme o ochrane nášho životného prostredia. Navyše majú niektoré skupiny obyvateľov nárok na cestovanie vlakom zadarmo. Prečítajte si, či patríte k nim a čo je všetko je potrebné vybaviť, aby ste mohli túto výhodu využívať.

Cestovanie vlakom zadarmo sa netýka všetkých

Cestovanie vlakom zadarmo pre menšie deti
Skupiny ľudí ktoré cestujú vlakom zadarmo

Zaujíma vás, ktoré skupiny obyvateľov majú nárok na cestovanie vlakom zadarmo? Ide najmä o deti, žiakov, študentov a ľudí poberajúcich starobný dôchodok. Cieľom poskytnutia tejto výhody je umožniť cestovanie vlakom aj tým, ktorí cestujú často alebo môže pre nich kúpa cestovného lístka predstavovať zvýšený výdavok. Nárok však nevzniká automaticky tým, že patríte do vybranej kategórie. Až po registrácii môžete naplno využívať túto výhodu. Registráciu je nutné vykonať v hociktorej pokladnici Železničnej spoločnosti Slovensko, pri ktorej predložíte preukaz totožnosti a ďalšie potrebné doklady. Ide napríklad o potvrdenie o návšteve školy, potvrdenie o tom, že poberáte starobný alebo invalidný dôchodok a podobne. Až po splnení týchto podmienok vám bude vydaný preukaz oprávňujúci na cestovanie vlakom zadarmo. Táto povinnosť sa netýka detí do 6 rokov, pretože tie musia cestovať s doprovodom dospelej osoby.

Cestovanie vlakom po celom Slovensku

Necestujete bežne vlakom, no uvažujete nad tým, že by ste sa vybrali na výlet po Slovensku? V tom prípade je cestovanie vlakom ideálnou voľbou. Vlakom sa totiž dopravíte všade, kam potrebujete. Navyše sa vyhnete dopravným zápcham a kolíziám vo väčších mestách. Od západu Slovenska môžete komfortne cestovať  do Vysokých Tatier či na stredné Slovensko. Východ našej krajiny má takisto čo ponúknuť návštevníkom. Nádherná príroda je všade okolo nás, tak neváhajte a vydajte sa vlakom spoznávať nepoznané. Ak máte nárok na cestovanie vlakom zadarmo, je o dôvod viac nasadnúť na najbližší vlak a odviezť sa tam, kam potrebujete. Zistite viac o cestovaní vlakom zadarmo a celkovo o vlakovej doprave na webovej stránke https://silverdium.sk/.