Máte nadbytok elektriny z fotovoltaiky? Predajte ju

Bezpečný vykup elektriny z fotovoltaiky
Predaj a výkup elektriny z fotovoltaiky

Asi ste sa už zamýšľali, ako riešiť stúpajúce ceny energií a nebyť závislí od dodávateľa elektrickej energie, určite ste zistili, že najvýhodnejším riešením je investícia do fotovoltaických panelov. Prvotné náklady sa vám možno budú zdať trocha vyššie, no môžete si byť istí, že táto investícia sa vám určite za pomerne krátku dobu vráti a čím budú ceny za elektrinu vyššie, tým skôr budete ziskoví. Môžete dokonca na elektrine zarobiť, keďže prebytky elektriny, ktoré vyrobíte a nedokážete už vo svojej domácnosti spotrebovať môžete predávať cez vykup elektriny z fotovoltaiky.

Ako predať nadbytočnú elektrinu?

Vykup elektriny z fotovolatiky pre domácnosti
Postup pri výkupe elektriny z fotovoltaiky

Na to, aby ste mohli predávať prebytky elektriny, je potrebné aby ste uzavreli zmluvu so subjektom – prevádzkovateľom distribučnej sústavy, ktorý sa týmto zaoberá. Je lepšie, ak uzavriete zmluvu na dlhšie obdobie za vopred stanovenú cenu alebo budete elektrinu predávať za spotové ceny. Výkup elektriny z fotovoltaiky v súčasnej dobe vykonáva už čoraz viac firiem. Pri kúpe fotovoltaických panelov si dajte záležať, aby boli dimenzované na vaše potreby, aby výkon panelov bol dostatočný vzhľadom k vašej predpokladanej spotrebe. Výkon fotovoltaických panelov rastie podľa intenzity slnečného žiarenia a práve preto sú najefektívnejšie v letných mesiacoch. Takže ak chcete už budúce leto začať vyrábať svoju vlastnú elektrinu, je práve najvyšší čas, aby ste začali riešiť túto investíciu.

Môžete požiadať aj o dotácie

Svoje vlastné náklady pri kúpe solárnych panelov môžete významne ponížiť žiadosťou o dotáciu z fondov. Tieto dotácie sú v rôznych výškach, potrebujete mať vypracovaný projekt na realizáciu dodávky a montáže fotovoltaických panelov, s čím vám pomôže práve spoľahlivá firma, ktorá bude túto investíciu realizovať. Samotná montáž solárnych panelov nevyžaduje žiadny zvláštny zásah do budovy alebo strechy. Prakticky každý typ strechy je na to vhodný alebo ich môžete umiestniť hocikde na terasu alebo na záhrade. Výkup elektriny z fotovoltaiky je určite cestou, ako sa v budúcnosti môžete uberať. Nielenže sa stanete nezávislými od dodávateľov elektrickej elektriny ale časom na tom môžete začať zarábať. Ak by ste sa chceli v tejto téme viac zorientovať a dozvedieť sa viac, skúste kliknúť na stránku https://rightpower.sk/