Obkladanie kúpeľne by malo byť realizované s dôrazom na detail

Profesionálne obkladanie kupelne
Pri obkladaní kúpeľne si zavolajte profesionálnu firmu

Hovorí sa, že remeslo má zlaté dno. V každej domácnosti sa raz za čas nájde situácia, kedy potrebujete využiť služby majstra. Človeka, ktorý má vyštudované remeslo a v najlepšom prípade aj bohatú prax. Jednou z vecí, kvôli ktorým sa ľudia obracajú na majstrov je obkladanie kupelne. Kúpeľňa patrí medzi miestnosti bytu, ktorú majitelia navštevujú niekoľkokrát denne za účelom očisty, skrášlenia či relaxu. Práve kvôli tomu by mala byť zariadená vskutku esteticky a zároveň prakticky. Pri výstavbe kúpeľne alebo jej rekonštrukcii by ste sa určite mali obrátiť na odborníkov v tejto oblasti.

Vybudujte si oázu relaxu vo vlastnom byte

Obkladanie kupelne nezaberie veľa času
Cena obkladania kúpeľne je individuálna

Či už patríte medzi majitelov staršieho bytu, ktorý si žiada rekonštrukciu, alebo medzi budúcich vlastníkov bytu v ktorej potrebujete vybudovať kúpeľňu, mali by ste si nájsť šikovných majstrov, ktorí sa venujú obkladačským prácam. Ešte pred samotnou realizáciou je vhodné osloviť projektanta, či bytového dizajnéra, ktorý vám navrhne umiestnenie sanity, skriniek aj spôsob obkladania v kúpeľni. Po vzájomnej diskusii, prvotnom návrhu a zapracovaní vašich predstáv vznikne projekt, ktorý je základným podkladom z ktorého budú majstri pri realizacii vychádzať. V prvom rade je potrebné zabezpečiť v kúpeľni rozvody vody, kanalizácie a prívod elektrickej energie. Následne je potrebné zabezpečiť rovnosť povrchových stien, ako aj podlahy, až následne sa môžu začať práce súvisiace s obkladaním kúpeľne. Keďže táto miestnosť sa vyznačuje zvýšenou vlhkosťou, nielen čo sa týka pary, ale mnohokrát sa stretnete aj s voľne stojacou vodou. Práve kvôli tomu musí byť podklad pred samotným obkladaním kúpeľne upravený hydroizoláciou, ktorá zabráni prieniku vody pomedzi špáry. Výber obkladačiek do kúpeľne je dôležitým rozhodnutím. Nakoľko budete fungovať minimálne niekoľko rokov vo vynovenej kúpeľni, tak by ste sa mali rozhodovať rozvážne a najmä aj z dlhodobého hľadiska. Obkladanie kúpeľne by malo byť spravené perfektne, s dôrazom na detail. Rovnaká hrúbka škár medzi jednotlivými obkladačkami, ich uloženie vo vodováhe, ako aj správne rozmiestnenie rôznych veľkostí obkladačiek zásadným spôsobom určuje finálny výzor kúpeľne. V poslednej fázi nasleduje rozmiestnenie a montáž skriniek ako aj sanity.

Vyberte si nadčasový obklad

Kúpeľňa by mala byť aj relaxačným priestorom vo vašom byte. Aby to tak bolo aj naozaj, prenechajte obkladanie kúpeľne na profesionálov, ktorí majú bohaté skúsenosti. Kontakt na jedných z nich nájdete aj na internetovej stránke https://www.obkladame.sk/.