Potrebujete pomoc s kúrením? Kurenár Bratislava vám s radosťou pomôže

Kurenar Bratislava a jeho skúsenosti
Výber kurenára v Bratislave

Či už ste sa rozhodli pre rekonštrukciu rozvodov kúrenia v byte alebo v dome, potrebujete namontovať podlahové či ústredné kúrenie, alebo vám treba vymeniť radiátory, s týmto všetkým a s mnohým ďalším si kurenar Bratislava poradí. Najviac požadovanou službou je výmena a montáž klasických panelových a rebríkových radiátorov, no nemáme problém s vykonaním žiadnej kúrenárskej služby. Poskytujeme vysoko kvalitné služby, ktoré sú vykonávané skúsenými odborníkmi. Pracujeme celoročne, nezáleží na tom či je leto, alebo či nastal čas vykurovacej sezóny.

Aj radiátory majú svoju životnosť

Pokiaľ máte vo vašej nehnuteľnosti radiátory, ktoré už majú cez 25-30 rokov, je čas zavolať si kúrenára Bratislava na pomoc s ich výmenou. Netreba čakať pokým dôjde k ich poruche a najlepšie je vymeniť ich včas, bez zbytočných komplikácií, ktoré by mohli nastať, pokiaľ by vaše radiátory boli používané ešte dlhý čas po skončení ich životnosti. 

Radšej panelové radiátory alebo podlahové kúrenie?

Kurenar Bratislava a jeho výkon
Služby kurenára v Bratislave

Zatiaľ čo životnosť klasických panelových radiátorov je v priemere 25 až 30 rokov, životnosť podlahového kúrenia sa zvyčajne pohybuje od 40 do 50 rokov. Životnosť podlahového kúrenia je vyššia z toho dôvodu, že neobsahuje také množstvo spojív a predelov, ako panelové kúrenie. V súčasnosti sa na trhu vyskytujú rôzne druhy podlahových kúrení. Najvyužívanejšími sú teplovodné podlahové kúrenie, kúrenie v podobe rohoží, alebo v podobe káblov. Životnosť podlahového kúrenia závisí nie len od kvality vykurovacieho systému, ale aj od kvality jeho montáže, preto je najlepšie, keď ho namontuje ozajstný odborník, ako napríklad kúrenár Bratislava. Pri neodbornej inštalácii môže dôjsť k poškodeniu vykurovacieho systému, čo následne spôsobí nesprávnu funkciu podlahového vykurovania. To, že vykurovanie bolo nainštalované nesprávne sa môže ukázať až časom, keď na ňom bude položená podlaha alebo kachličky. Opraviť podlahové kúrenie je síce náročnejšie než opraviť panelový radiátor, keďže toto kúrenie je prekryté podlahou, no jeho oprava je stále možná. Pre opravu je potrebné vysekať v priemere 3-4 kachličky, aby sa odkrylo miesto poruchy. Najpresnejšie je možné toto miesto identifikovať termokamerou a v prípade, že je identifikované presne, stačí vysekať len jednu kachličku. Každopádne najlepšie je, pokiaľ montáž kúrenia zveríte do rúk kúrenárovi Bratislava, ktorý ju prevedie profesionálne, a tak sa môžete vyhnúť nežiaducim poruchám, ktoré by pri neprofesionálnej inštalácii mohli vzniknúť. Inštaláciu radiátorov, podlahových kúrení a mnohé ďalšie kúrenárske služby si môžete objednať na stránke https://www.teplydomov.sk/.