Prečo je pravidelná návšteva gynekológa dôležitá?

Gynekológ Bratislava a jeho prvá návšteva
Spokojné pacientky u gynekológa v Bratislave

Zdravie máme je len jedno a preto by sme sa oň mali dostatočne starať. Každá žena by mala minimálne jedenkrát za rok navštíviť svojho ženského doktora, a to gynekológa. Mnoho žien však túto činnosť nevykonáva pravidelne. Prečo je však návšteva gynekológa dôležitá a prečo by sme ju nemali zanedbať? Na čo všetko máme nárok? Gynekológ Bratislava vás nielen vyšetrí, ale súčasne vám odpovie aj na otázky, ktoré sa vášho ženského zdravia týkajú!

Prvá návšteva gynekológa

Gynekológ Bratislava a voľné termíny

Dovŕšili ste 18. vek života a chystáte sa po prvý krát na gynekologickú prehliadku? Alebo takého vyšetrenie absolvujete na pravidelnej báze? Ak patríte medzi tie, ktoré nechcú nič zanedbať, ste na dobrej ceste udržať si svoje zdravie! Aj keď návšteva gynekológa nepatrí medzi príjemné návštevy, dodržiavať pravidelné návštevy sa vyplatí. Je tak z jedného jednoduchého dôvodu, a tým je to, že si môžete byť isté, že je všetko v poriadku. Na pravidelnej gynekologickej prehliadke dokáže gynekológ zistiť, či sú ženské orgány v poriadku. Aj keď niečo v poriadku nebude, včasné zistenie dokáže zachrániť život. Gynekologické prehliadky na základe vykonaných úkonov možno rozdeliť do viacerých kategórií. Prvou je klasická prehliadka, pri ktorej dochádza k základným úkonom, ako je rozhovor medzi gynekológom a pacientkou či dochádza k menším fyziologickým vyšetreniam. Ďalšou formou gynekologickej prehliadky sú laboratórne testy. Sú bežnou súčasťou gynekologických prehliadok a ich súčasťou býva aj mikrobiologické vyšetrenie. Do ďalšej kategórie patria zobrazovacie vyšetrenia, ktoré inak možno označiť aj ako ultrazvukové. Najčastejšie sa vykonávajú cez brušnú stenu a stretávame sa s nimi v tehotenstve. Bežne sa s nim stretneme však aj na klasickej gynekologickej prehliadke, pomocou ktorej možno zistiť stav pohlavnej sústavy. Poslednou kategóriou je endoskopické vyšetrenie, ktoré možno rozdeliť do viacerých podkategórií.

Kedy je potrebné navštíviť gynekológa?

Prvú gynekologickú prehliadku sa odporúča vykonať po dovŕšení 18. roku života. Stretneme sa aj s výnimkami, ktoré sa najčastejšie spájajú s predpísaním hormonálnej antikoncepcie. Ďalej sa odporúča gynekológa navštíviť minimálne jedenkrát za rok. A to aj v prípade, ak nemáte žiadne problémy. Návšteva gynekológa ich dokáže včas odhaliť, preto prehliadku nezanedbajte. Ak hľadáte dobrého gynekológa v Bratislave, navštívte stránku https://www.womancare.eu/. Doprajte vášmu zdraviu to najlepšie aj vy vďaka dobrému gynekológovi!