Úprava záhrady okolo domu môže zaberať veľa času

Profesionálna uprava zahrady okolo domu
Pomoc pri úprave záhrady

Ak máte to šťastie a vlastníte dom so záhradou, určite sa zamýšľate nad tým, ako z tohto miesta urobiť pekné miesto vhodné na relax a oddych, miesto, kde budete môcť stráviť čas s rodinou a priateľmi a kde sa budete môcť aj realizovať pri starostlivosti o stromy a rastliny a v neposlednom rade miesto, na ktorý budete pyšný a bude ozdobou vašej nehnuteľnosti. Tomu však predchádza premyslená uprava zahrady.

Dbajte najmä na dizajn ale aj funkčnosť vašej záhrady

Uprava zahrady vás nemusí vyjsť draho
Pri úprave záhrady vám pomôžu profesionáli

Ak máte holý pozemok, na ktorom ešte nie je žiadna výsadba, bolo by vhodné ešte pred začiatkom úpravy záhrady premyslieť si koncept celého pozemku, ktorý by mal zodpovedať vášmu životnému štýlu a mal by byť najmä v harmónii s okolím. Inak bude predsa vyzerať záhrada v mestskom prostredí a inak niekde na vidieku. Mali by ste sa teda zamerať na dôležité aspekty ako je na ktorej svetovej strane je záhrada umiestnená, rastliny, ktoré tam budú vysadené potrebujú mať dostatok slnečného svitu nie však priveľa, aby ich slnko nespálilo. Pokiaľ sú v záhrade nejaké slabé miesta, ktoré je treba šikovne zakryť a zamaskovať, napríklad neestetický plot od susedov alebo stavba, ktorá tam už stojí, toto sa tiež dá vyriešiť vhodnou výsadbou stromov a rastlín alebo drevenou konštrukciou, ktorú si môžete nechať zarásť.

Záhrada by mala ladiť s okolitým prostredím

Záhrada by mala byť v prvom rade v jednote s domom, treba si určiť, kde chcete mať miesto na oddych, kde by ste si chceli vytvoriť tieň alebo kde bude miesto na rôzne aktivity alebo priestor pre deti. Treba si dobre zvážiť aj aké materiály chcete v záhrade mať, či už je to drevo, kameň alebo kovové prvky. Ak túžite mať v záhrade aj úžitkovú časť na sadenie zeleniny, úprava záhrady by mala zahŕňať aj túto požiadavku. Tiež je dobré orientovať sa druhy stromov a kvetom, ktoré chcete v záhrade vysadiť, mali by dobre znášať prírodné podmienky. Nemá význam sadiť stromy, ktoré sa vám síce páčia no zle znášajú silné mrazy a nemuseli by prezimovať. Nie každý má ale estetické cítenie ak chcete aby bola vaša záhrada ozdobou, mali by ste sa zveriť do rúk záhradného architekta alebo firmy, ktorá vám úpravu záhrady spraví. Pred samotnou úpravou záhrady s vami skonzultuje všetky vaše požiadavky, vyhotoví presný plán a vy už pred samotnou realizáciou budete mať obraz, ako bude záhrada v budúcnosti vyzerať. Ak hľadáte takúto firmu, nájdete ju na stránke https://www.krasna-zahrada.sk/.