Vybavte si cestovanie vlakom zadarmo

Cestovanie vlakom zadarmo bez peňazí
Spôsoby cestovania vlakom zadarmo

Viete o tom, že niektoré vekové kategórie občanov Slovenskej Republiky majú nárok na cestovanie vlakom zadarmo? Ste si istý, že nespadáte do jednej z nich? Cestovanie vlakom patrí medzi obľúbené druhy dopravy. Je častokrát oveľa pohodlnejšie, ako cestovať svojim vlastným autom a strácať čas v zápchach. Poďme sa teraz spoločne pozrieť, kto má vlastne nárok na cestovanie vlakom zadarmo a čo je potrebné splniť, aby ste ho mohli využívať. Potom už stačí vybrať iba finálnu destináciu a vydať sa na cestu.

Kto môže cestovať vlakom zadarmo?

Cestovanie vlakom zadarmo so starými rodičmi
Možnosti cestovania vlakom zadarmo

Na cestovanie vlakom zadarmo samozrejme nemá oprávnenie každý, no ten, kto ho získa, ho môže využívať 24 hodín denne a 7 dní v týždni. V prvom rade sú to deti do 6 rokov, u ktorých dokonca nie je potrebná ani registrácia. Deti do 6 rokov musí samozrejme sprevádzať rodič alebo niekto dospelý. Ďalej sú to deti od 6 do 16 rokov. Tie sa však už musia bezplatne registrovať. Akým spôsobom, to si povieme v ďalších riadkoch. Ďalšou skupinou oprávnenou na cestovanie vlakom zadarmo sú žiaci a študenti do 26 rokov, poberatelia dôchodkov do 62 a ďalej seniori od 62 rokov. Pri posledných vymenovaných skupinách je takisto potrebná bezplatná registrácia. Akým spôsobom sa však môžete registrovať a kde tak urobiť? 

Ako vykonať registráciu na cestovanie vlakom zadarmo?

Pokiaľ patríte do jednej z predchádzajúcich vekových kategórií a chceli by ste využiť cestovanie vlakom zadarmo, je potrebné sa registrovať. Existujú dva spôsoby, ako tak urobiť. Prvým je osobná registrácia v pokladniach na železničnej stanici. Pri okienku poviete, že máte záujem o bezplatnú registráciu, preukážete sa preukazom totožnosti a príslušný zamestnanec vás nielenže registruje, ale oboznámi vás aj so všetkým, čo by ste mali vedieť. Druhým, oveľa pohodlnejším spôsobom je registrácia cez internet. Je veľmi jednoduchá a rýchla. Takisto sa počas registrácie cez internet dozviete všetky podstatné informácie. Následne obdržíte preukaz oprávňujúci na cestovanie vlakom zadarmo, ktorým je potrebné sa preukázať vždy, keď vás revízor vo vlaku vyzve. Okrem toho je potrebné si pred každou jazdou bezplatne zakúpiť cestovný lístok na cestovanie vlakom zadarmo. Chcete cestovať vlakom zadarmo? V tom prípade kliknite na webovú stránku https://silverdium.sk/ a získajte viac informácií.