Aký veľký by mal byť váš kancelársky stôl?

Kancelársky stôl z dreva
Zhotovenie kancelárskeho stola

Pokiaľ ste administratívny zamestnanec, určite viete, aký je kancelársky stôl dôležitý. Je to totiž oáza vašej práce, kde by sa mali prebúdzať všetky vaše mozgové bunky a pracovať na plné obrátky. Veľkú časť dňa trávime na stoličke za našim stolom, preto by mal byť dostatočne veľký na to, aby sme naň zmestili počítač, zakladače, osobné predmety a ďalšie veci, ktoré potrebujeme k práci. Tí z nás, ktorí majú to šťastie a pracujú z domu, si môžu svoj pracovný stôl zariadiť podľa vlastných požiadaviek. Vo firmách sú väčšinou kancelárske stoly kupované hromadne tak, aby boli všetky rovnaké. Poďte sa spolu s nami pozrieť na to, ako by mal stôl vyzerať. 

Na veľkosti pri kancelárskom stole záleží!

Kancelársky stôl na schôdzky
Umiestnenie kancelárskeho stola

Pri výbere pracovného stola ide samozrejme o to, na čo budete stôl využívať. Niektoré pracovné pozície vyžadujú iba používanie notebooku a práca s papiermi nie je potrebná. V tomto prípade stačí menší kancelársky stôl so zásuvkami pod stolom, do ktorých je možné odložiť osobné veci, káble k počítaču či nabíjačku na telefón. Pokiaľ však vaša práca zahŕňa aj prácu s rôznymi dokumentmi a papiere sú vašou každodennou náplňou práce, potom budete pravdepodobne potrebovať oveľa väčší kancelársky stôl. Ideálne sú tie, ktoré majú pod stolom skryté miesto na odkladanie zakladačov. Nemáte ich na očiach, no presne viete, kde sú uložené. Tak pôsobí stôl stále čisto a upratane. 

Miery ideálneho kancelárskeho stola

Výška každého z nás sa líši, no sedenie pri kancelárskom stole by sme si mali prispôsobiť tak, aby sme predišli rôznym zdravotným problémom. Ideálna výška stola je približne od 70 do 80 centimetrov. Či už sedíte príliš nízko alebo príliš vysoko, vaša chrbtica trpí a preto dbajte na to, aby bola výška vašej stoličky nastavená správne. Bolesti chrbtice sa u administratívnych zamestnancov objavujú naozaj často. Čo sa týka veľkosti pracovnej dosky, ako sme už spomínali vyššie, ide najmä o to, s čím pracujete. Vo všeobecnosti sa však za ideál považuje veľkosť 70 x 140 centimetrov, no ak sa na vašom stole musí nachádzať tiež tlačiareň a iné zariadenia, viac sa odporúča veľkosť 80 x 200 centimetrov.

Najideálnejší kancelársky stôl nájdete na našej stránke https://worklife.sk/.