Doprajte dreveným výrobkom farbu na drevo

Matná farba na drevo
Výber farby na drevo je dôležitý

Drevo je veľmi obľúbený materiál, ktorý sa nachádza v mnohých našich domácnostiach a je pravda, že pôsobí naozaj pekne. Pekný drevený nábytok, drevené okná, či podlahy, to všetko nájdete v domácnostiach. Drevo je veľmi príjemný materiál , je teplý a preto aj veľmi obľúbený. Avšak má jednu malú nevýhodu a tou je, že nie je príliš trvácne. Ale pozor. Aj s týmto malým nedostatok sa dá niečo robiť. Drevo treba chrániť použitím farby na drevo, lazúry, laku a podobne. Farba na drevo má okrem ochrannej funkcie aj ďalšie. Aké?

Drevo podľa vašich predstáv vďaka farbe na drevo

Farba na drevo v mnohých odtieňoch
Nanášanie farby na drevo

Ak máte doma alebo niekde na dvore drevené nábytky určite viete, že v prvom rade je potrebné, aby bolo drevo kvalitne spracované a ochránené pred prípadným zničením a znehodnotením. Takže použitím farby na drevo získate ochranu jednak pred slnečným žiarením, ktoré drevo zbytočne vysušuje a poškodzuje. Rovnako farba chráni drevo aj pred dažďom či snehom, vetrom a podobne. V prípade, že by drevo nebolo takto ochránené, mohlo by oveľa rýchlejšie zhniť alebo by bolo príliš čierne. A to sa už naozaj nikomu nepáči. Preto netreba zabúdať na farbu na drevo. Okrem toho, ďalej chráni farba drevo pred škodcami, lykožrútmi a podobne. Tie bývajú často kameňom úrazu a následný je ich veľmi náročné sa zbaviť. Preto radšej problémom predchádzajte ako ich potom riešiť. No a na koniec ma farba na drevo aj estetickú funkciu. Škálu farieb je naozaj široká a drevené výrobky a nábytky si môžete prispôsobiť podľa vlastných predstáv. 

Nanášanie farieb treba vykonávať opatrne

Ak idete nanášať farbu na drevo, treba byť opatrní. Najmä by ste mali byť niekde v exteriéri ak to nie je možné, miestnosť treba dostatočne vetrať. Drevo pred náterom farby na drevo musí byť suché a zbavení všetkých nečistôt. Taktiež je dobré ak je odmastené. No a následne už potrebujete len kvalitný štetec. Niektoré farby na drevo sú riediteľné, preto si pred použitím treba vždy prečítať návod, ktorý na nachádza na vonkajšom obale. AK budete postupovať správne a podľa inštrukcií, výsledok bude určite stáť za to. 

Viac o farbách na drevo nájdete na https://carodreva.sk/