Efektívna a rýchla pokladka zamkovej dlazby pre váš nový chodník

S pokladkou zamkovej dlazby si nemusíte lámať hlavu
Pokladka zamkovej dlazby s kamarátmi

Ak váš starý chodník do domu a okolo neho už neslúži tak, ako pred rokmi, je načase začať uvažovať o novom. Kvalitný chodník by mal vydržať roky, no jeho životnosť závisí najmä na použitom materiáli a na tom, ako kvalitne bol položený. Zámková dlažba je už dlhé desaťročia obľúbenou voľbou majiteľov domov či stavebníkov. Ak ste zručný a radi sa púšťate do nových vecí, pokladka zamkovej dlazby vám určite nebude robiť problém a zvládnete ju v pomerne krátkom čase. Čo všetko je nutné urobiť pred samotnou pokladkou zamkovej dlazby a pri procese kladenia, sa dočítate nižšie.

Svojpomocná pokladka zamkovej dlazby

Zámková dlažba alebo asfalt?
Efektívna pokladka zamkovej dlazby

 Ak ste sa rozhodli, že kladenie zámkovej dlažby zvládnete sami, alebo s pomocou svojich známych, poradíte vám ako na to. V prvom rade je potrebné odstrániť starý chodník pred vašim domom. Ak staviate úplne nový chodník, túto fázu samozrejme preskočíte. Ďalším krokom pri pokladke zamkovej dlazby je dôkladná príprava podkladovej vrstvy. Na tento proces upriamte všetku svoju pozornosť, pretože životnosť vašej zámkovej dlažby bude závisieť práve od kvality podkladovej vrstvy. Nezabudnite si presne vymerať plochu, ktorá bude zámkovou dlažbou pokrytá. Podkladová vrstva býva spravidla vysypaná jemným alebo hrubším štrkom. Musí byť dôkladne zahladená, aby sa potom jednotlivé časti dlažby neposúvali. Ak ste si istý, že podkladová vrstva je v poriadku, môžete sa pustiť do samotnej pokladky zamkovej dlazby. Pozor na to, aby boli medzery medzi dlaždicami rovnaké. Keby neboli, dlažba pôsobí v konečnom dôsledku nepekne a nepridá to ani na jej životnosti.

Koľko stojí zámková dlažba?

Cena zámkovej dlažby je veľmi individuálna. Väčšinou je vyrobená z betónu a predáva sa na m2. Cena je tiež závislá na tom, aké prevedenie si vyberiete. V súčasnosti si môžete vybrať zámkovú dlažbu v rôznych tvaroch či farbách. Môžete ju farebne či tvarovo kombinovať tak, aby bol váš chodník naozaj originálny a ladil k fasáde domu. Cena sa spravidla pohybuje od 5€ do 20€ za m2. Nezabudnite na to, že tá najlacnejšia nemusí byť vždy tá najvýhodnejšia. Ak ste si už vybrali, neváhajte a pustite sa do pokladky zamkovej dlazby.