Hokejová výstroj pre hráčov a brankárov

Hokejová výstroj v súčasnosti
Bez hokejovej výstroje hrozí úraz

Stať sa profesionálnym hokejistom je snom mnohých malých chlapcov. Vedieť rýchlo korčuľovať za pukom, byť obratný a prefíkaný , mať dobrú fyzickú a psychickú kondíciu a v neposlednom rade mať tímového ducha patrí k povinnej výbave každého dobrého hokejistu. Hokej patrí medzi veľmi namáhavý šport a vyžaduje si množstvo tréningov a sústredení, kde sa dá potrebná sila a vytrvalosť získať. Na hranie hokeja je však okrem psychických a fyzických dispozícii potrebná aj kvalitná hokejová výstroj. V súčasnosti je hokejová výstroj omnoho kvalitnejšia ako tomu bolo v minulosti. Vďaka neustálemu technickému pokroku sa zlepšila výroba hokejových korčúľ, hokejových chráničov a napríklad aj hokejok. Pokrok ide stále dopredu a nie je tomu inak ani pri výstroji na hokej.

Čo tvorí hokejovú výstroj brankára a hráča?

Kvalitná hokejová výstroj je základ každého muža na ľade
Bez hokejovej výstroje sa na ľad nechodí

Hokej môže hrať za jeden zápas 20 hráčov a 2 brankári, pritom na ľade môže byť v jeden čas iba 12 hráčov. A to 5 hráčov a 1 brankár na jednej aj druhej strane. Hráči a brankári majú pritom oblečenú inú hokejovú výstroj. Napríklad brankár musí byť o niečo viac chránený, aby dokázal chytiť strelu bez ujmy na zdraví. Puk letí vo veľmi veľkej rýchlosti a mohol by nepripravenému brankárovi rýchlo ublížiť. Brankár by mal preto mať čo najkvalitnejšiu brankársku masku, plexi pod masku a tiež aj chrániče krku. Okrem chránenia hlavy si tiež musí chrániť aj telo, preto sa aj brankárska vesta a nohavice stávajú súčasťou brankárskej výstroje. Okrem týchto základných vecí brankársku výstroj tvoria aj brankárske betóny, brankárske korčule, brankárska hokejka, lapačka a vyrážačka. Hokejová výstroj pre hráča je trochu odlišná a tvoria ju napríklad hokejové korčule, hokejka, prilba, chrániče ramien, lakťov a holení. Okrem tejto základnej hokejovej výbavy sú k dispozícii pre hráčov aj plexi a mriežky, ktoré sa umiestňujú na prilbu kvôli vyššej bezpečnosti hráča. Medzi ďalšiu výbavu, ktorú potrebuje aj hráč aj brankár patria napríklad chrániče zubov, zápästia, suspenzory a tiež aj traky a dresy. Hokejová výbava všetkých mužov na ľade je teda bohatá, avšak kvôli bezpečnosti aj nevyhnutná.

Kde zoženiem kvalitnú hokejovú výstroj?

Ak hľadáte kvalitnú hokejovú výstroj, tak neváhajte navštíviť internetovú stránku www.hokejovékorcule.sk. Nájdete tam všetko, čo hráč hokeja potrebuje aby si užil hru. Nezáleží pritom na tom, či hľadáte hokejovú výstroj pre dospelého človeka alebo pre dieťa.