Špičkový tenisový tréner Bratislava

Tenisový tréner naučí správnu techniku

Tenis patrí medzi obľúbené športy nielen u nás na Slovensku ale aj na celom svete. Tenis sa dá hrať v letných mesiacoch vonku na tenisových kurtoch alebo v zimných mesiacoch v krytých halách či telocvičniach. Tento šport je navyše vhodný pre deti, mládež, dospelých ale aj starších ľudí, ktorí chcú zlepšiť svoju fyzickú kondíciu a tiež aj myseľ. Ak sa nachádzate v blízkosti Bratislavy a chceli by ste s tenisom začať neváhajte do internetového vyhľadávača zadať pojem tenisový tréner Bratislava a dohodnúť si hodinu čo najskôr. Tenisový tréner vám trpezlivo vysvetlí techniku všetkých úderov, pravidlá hry a tiež aj počítanie bodov, ktoré sú nutné na dosiahnutie výhry.

Čo potrebujem na prvú hodinu tenisu?

Na tenisovú hodinu je väčšinou potrebné si priniesť iba kvalitnú obuv a športové oblečenie. Tenisové loptičky a rakety má pre začiatočníkov k dispozícii aj tenisový tréner. Po čase keď zistíte aká tenisová raketa vám alebo vašej ratolesti vyhovuje si ju môžete zakúpiť. Tenisový tréner sa snaží pre každú vekovú kategóriu prispôsTenisová loptička a raketa sú základobiť aj priebeh hodiny. Pre deti by teda mala byť tenisová hodina plná zábavy, aby dieťa nevykonávalo tento šport nasilu alebo s nechuťou. Tréner sa preto snaží deti motivovať a urobiť ho pre nich hodinu čo najatraktívnejšiu formou hry. Priebeh hodiny však závisí od ambície kam to chcú deti dotiahnuť a aký majú talent. Pri dospelom človeku je priebeh hodiny o vysvetľovaní techniky úderov a následnom precvičovaní. Tréning môže byť pritom vo viacerých formách a to buď individuálny, skupinový alebo tréning vo dvojici. Každý z týchto tréningov má svoje výhody a každému hráčovi vyhovuje niečo iné. Po absolvovaní tenisových hodín a získaní skúseností si deti či dospelý môžu zmerať svoje sily v dvojhre alebo štvorhre. V profesionálnom tenise sa dvojhra hrá medzi dvomi hráčmi a štvorhra medzi štyrmi hráčmi, pričom pri štvorhre môže byť tím aj zmiešaný.

Aké výhody prináša tenis?

Tenis je šport a teda priaznivo pôsobí na naše telo po fyzickej tak aj psychickej stránke. Pri pravidelnom športovaní sa totiž z tela uvoľňujú endorfíny, ktoré v tele vyvolávajú pocit šťastia. Okrem dobrého pocitu sa tiež pri tenise zvyšuje fyzická kondícia a znižuje sa riziko nadváhy či obezity. Tenis je navyše aj taktická hra preto tenis priaznivo pôsobí aj na myseľ človeka, pretože je pri nej človek koncentrovaný a ambiciózny k výhre. Navyše sa na tenisovom kurte dá spoznať aj mnoho kamarátov a zažiť plno zábavy.

Na internetovej stránke www.tenis-trener.sk nájdete špičkového trénera ktorý sa vám bude venovať na 100%. Začnite už dnes, aby ste v lete boli na kurtoch hviezdou.