Ako oživiť drevodom

Výstavba drevodomu

Drevodomy patria medzi najobľúbenejšie stavby súčasnosti. Za ich obľúbenosť sa podpísala rýchla montáž, nízke obstarávacie náklady a to, že sú postavené prevažne z dreva, vďaka čomu sú skutočne ekologické. Aby však drevodomy v sebe všetko spomenuté spájali, musia byť postavené skutočne kvalitne. Kvalita drevodomu je dôležitá. Takéto stavby sa tiež dokonale hodia do prírody, kde krásne vyniknú. Hľadáte inšpiráciu na to, ako si spraviť váš drevodom ešte krajším?

Tipy, pomocou ktorých váš drevodom zaručene oživíte

Drevodom je ako stavba skutočne pekný. Takéto stavby sú si však často krát veľmi podobné, preto je občas dobré ich s niečím novým oživiť a odlíšiť  sa tak od ostatných stavieb. Inšpiráciu možno čerpať z nášho Útulný drevodombezprostredného okolia alebo dokonca zo zahraničia. Dnes sú už zadarmo dostupné informácie na internete a rovnako tiež existuje množstvo zahraničných magazínov, ktoré sa zaoberajú domácnosťami. Veľkým trendom v súčasnosti, a to nielen doma, ale aj v zahraničí, je oživovanie drevodomov pomocou farebných dverí. Farebné dvere dodajú stavbe pestrosť. Výber farby je neobmedzený – od červených až po modré dvere či dokonca zelené, ktoré dodajú stavbe ten správny vzhľad. Farba dverí však záleží od farby fasády a strechy.

Oživenie drevodomu pomocou fasády

V súčasnosti platí, že čím farebnejšia stavba je, tým lepšie. V minulosti naši predkovia uprednostňovali domy čo najnenápadnejšie, so svetlými fasádami a klasickou, plechovou strechou. Dnes sa už za tradičnú farbu strechy považuje dokonca aj čierna či červená, ktoré dokonale vyniknú v kombinácii s farebnou fasádou. Nebojte sa teda experimentovať a zvoliť si pre váš drevodom aj výraznejšie farby. Krásna fasáda je napríklad tmavočervená či žltá. Veľmi obľúbenými sú aj domy v svetloružovom prevedení. Pri výbere farby fasády a strešnej krytiny sa snažte vybrať protiklady – napríklad svetlu fasádu a tmavú strechu. Vaša stavba tak vynikne. Rozmýšľali ste tiež niekedy nad kombináciou tehlovo červenej strechy s červenou fasádou? Ak nie, rozhodne by ste mali. Táto kombinácia je v súčasnosti veľmi obľúbená, odvahu na jej zaobstaranie však naberie len málokto.

Drevodom by mal byť v prvom rade postavený kvalitne

Kvalita drevodomu by mala byť na prvom mieste. Až druhoradý je jeho vzhľad. Aj keď sa každý snaží, aby bola jeho stavba čo najkrajšia, krása však nedokáže zachrániť rôzne defekty, ktoré na ňom môžu časom vzniknúť. Pri výbere materiálu sa riaďte  rozumom. Tiež sa poraďte aj s kvalitnou stavebnou spoločnosťou, ktorá vám drevodom postaví a stane sa tak vaším partnerom. Navštívte stránku www.carodreva.sk, kde nájdete všetky potrebné informácie o takýchto stavbách.