Strešné okno má svoje čaro, avšak musí byť naozaj kvalitné!

Strešné okno a rolety

Aj keď šikmé strechy už na nových domoch vidíme čoraz zriedkavejšie, mnohí zostávajú verní klasickému štýlu domov, v ktorých samozrejme nesmie chýbať strešné okno. Strešné okná alebo vikier nájdeme najmä vo viacpodlažných alebo viacgeneračných domoch, ktoré sú praktické z hľadiska zastavania menšej časti pozemku. Obytná plocha je však dostatočne veľká, pretože je možné využívať aj priestor pod strechou. Niektorí tento priestor využijú ako odkladací, no my uprednostňujeme radšej vytvorenie krásnej a útulnej podkrovnej izby s kvalitným strešným oknom. Prečítajte si, aké môže mať okno v streche výhody a ako si vybrať to pravé.

Aké výhody nám dokáže strešné okno poskytnúť?

Plastové či drevené strešné okno?
Výhody strešného okna

V názoroch ohľadom podkrovia sa častokrát rozdeľujeme na dva tábory. Mnohí považujú podkrovie za zbytočný priestor, ktorý sa nedá nijako využiť. Potom sú tu však takí, ktorí naň nedajú dopustiť. My zastávame názor, že príjemná podkrovná miestnosť so strešným oknom dokáže dodať domu skutočné čaro. Túto miestnosť je možné využívať ako spálňu, pracovňu, oddychovú miestnosť či dokonca detskú izbu. Veľkosť strešného okna je potrebné prispôsobiť tomu, akú miestnosť chceme pod strechou vytvoriť. Pravdou je, že takéto okno dokáže podkrovnú miestnosť príjemne presvetliť a dodá jej na útulnosti. V zime bude izba príjemne vyhriata, no v lete musíte zaťahovať rolety či žalúzie. Slniečko totiž cez strešné okno prechádza dovnútra oveľa viac ako pri klasických oknách. Strešné okná môžeme takisto považovať za prirodzený spôsob vetrania podkrovia. Ak ste tak trochu romantik, potešíme vás. Sledovanie hviezd cez strešné okno vás rozhodne chytí za srdce.

Na čo si dať pozor pri výbere strešných okien?

Pokiaľ sa rozhodnete zadovážiť si strešné okno, myslite v prvom rade na to, že ho nekupujete na rok ani na dva. Je to investícia na niekoľko rokov dopredu, preto by ste určite nemali siahať po prvom, čo uvidíte. Zvoľte si overeného výrobcu okien, ktorý sa môže pochváliť mnohými spokojnými zákazníkmi. Ďalej je potrebné zamyslieť sa nad tým, koľko strešných okien chcete, v akej veľkosti a ako by sa mali otvárať. V takomto prípade nie je na škodu poradiť sa s odborníkom. Navštívte preto priamo vybraného dodávateľa a poraďte sa s ním o vašom zámere.

Zistite viac o strešných oknách na webovej stránke https://zivotpodstrechou.sk/.