Tehotenstvo je nielen krásne, ale aj náročné

Cvičenie v tehotenstve je zdraviu prospešné
Nenáročné cviky v tehotenstve

Tehotenstvo je obdobie, ktoré prežíva každá jedna žena úplne inakšie. Ide o náročné obdobie po psychickej, ale aj fyzickej stránke, avšak ide aj o obdobie, ktoré aj s možnými komplikáciami, je skutočne krásnym obdobím, na ktoré budete určite s láskou spomínať. Veď predsa, každá žena dokáže zabudnúť na nie príliš jednoduché dni, keď uvidí konečne svoje dieťa po takej dlhej dobe. Aby ste tehotenstvo, ale aj samotný pôrod zvládali lepšie, je potrebné si udržiavať nielen fyzickú kondíciu, ale aj tú psychickú. Cvičenie v tehotenstve vám práve v tomto pomôže.

Možnosti cvičenia v tehotenstve

Spôsoby cvičenia v tehotenstve
Pilates a cvičenie v tehotenstve

Spôsobov, ako si svoje fyzické a psychické zdravie budete počas tehotenstva udržiavať je mnoho. Cvičenie v tehotenstve nie je o náročnosti, o podaní perfektného výkonu. Skôr ide o uvoľnenie psychického napätia a rozhýbanie tela. Tehotenstvo vplýva totižto na celé telo, či na chrbticu, či na kĺby, je to zásah do tela a práve preto je potrebné venovať cvičeniu veľkú pozornosť. Cvičenie v tehotenstve môže byť rôznorodé, môžete cvičiť klasické cviky, či kegelove cviky, ale napríklad aj jógu. Nezabúdajte však vždy na to, že je potrebné cvičiť len do takej miery, do akej vám to vaše telo a vaše bruško dovolí. Nikdy sa nepremáhajte. Ak sa chcete dozvedieť viac o rôznych cvikoch v tehotenstve, obráťte sa na internetové stránky spoločnosti https://inlive.sk/.

Jóga v tehotenstve

Veľmi prospešné cvičenie v tehotenstve je práve joga. Pri joge hovoríme o pomalom cvičení, ktoré je zamerané hlavne na natiahnutie všetkých svalov, teda dokážete svaly poriadne ponaťahovať a pritom bezpečne voči bábätku. Tehotenská joga má nielen priaznivé účinky na vaše fyzické zdravie, ale aj na psychické zdravie. Okrem toho má priaznivý vplyv na vnútorné orgány, vaše telo sa bude lepšie okysličovať a prekrvovať. Pri tehotenskej joge môžete očakávať aj cviky na panvové dno, ktoré vám pomôžu sa vynikajúco pripraviť na pôrod, čím si svoj pôrod určite zjednodušíte. Okrem toho, že posilnite svoje panvové dno, tak sa pripravíte aj s dýchaním. Jóga je totižto známa aj svojimi dýchacími cvikmi, ktoré vám váš deň D taktiež uľahčia. Ak máte problém s opuchnutými nohami, či s bolesťami chrbta, určite porozmýšľajte nad jógou, pretože takéto cvičenie v tehotenstve je presne pre vás.