Ženský sprievodca pri kúpe listovej kabelky

Krásne listové kabelky

Kabelka do ruky je kabelka, ktorá zvyčajne nemá žiadne rúčky ani popruh. Avšak, niekedy je ku kabelke zahrnutý aj odnímateľný popruh, aby taška mohla pohodlne visieť z ramena. V opačnom prípade je kabelka nosená v upravenej ruke majiteľky s dokonalou manikúrou. Listová kabelka je malá, takže môže obsahovať naozaj iba základné veci potrebné na noc vonku v meste alebo počas bežných denných vybavovačiek, ako je kreditná karta, mobilný telefón, kľúče a rúž. Listová kabelka by mala byť súčasťou šatníka každej ženy na všetky príležitosti, kedy by veľká taška neprichádzala do úvahy. Existuje naozaj mnoho štýlov, farieb a tvarov listových kabeliek, takže sa dá nájsť vždy ľahko tá pravá pre každý outfit a príležitosť. Klasický elegantný štýl listovej kabelky môže sprevádzať hneď niekoľko rôznych outfitov a žena tým nič nepokazí.

Hlavné znaky listovej kabelky

Štruktúra listovej kabelky je relatívne jednoduchá, pretože zvyčajne pozostáva z jediného priečinku. Kabelky do ruky sa líšia tvarom, veľkosťou, typmi uzáverov a či majú ramenný popruh alebo nie.

Tvar

Kabelky prichádzajú v rade tvarov, od jednoduchých štvorcov  až po tvary srdca. Obdĺžniková listová kabelka je pravdepodobne najvhodnejšia na držanie v ruke, ale tento jednoduchý štýl v tvare obálky môže byť pre niektoré ženy príliš obyčajný. Tvar kabelky by mal zodpovedať tvaru postavy ženy. Vysoké a štíhle ženy profitujú zo štvorcových, väčších kabeliek, pričom podlhovasté, predĺžené dizajny sú vhodné pre drobnejšie ženy s plnšou postavou. Inými slovami, ženy by si mali vyberať tvar kabelky, ktorý určitým spôsobom lichotí ich postave.

Veľkosť

Krásne a moderné listové kabelkyListové kabelky sú pomerne malý typ kabelky, ale stále prichádzajú do obchodov v rôznych veľkostiach. Tým pádom, pri nákupe listovej kabelky by si ženy mali vybrať veľkosť na základe počtu položiek, ktoré v nej chcú nosiť. Mali by mať na pamäti, že vypuklá, preplnená kabelka nikdy nebude vyzerať dobre, preto treba múdro zvoliť vhodnú veľkosť.

Veľkosť, spolu s tvarom tiež ovplyvňuje spôsob, akým by mala byť listová kabelka nosená. Menšie kabelky sa držia medzi prstami a palcom s rukami, ktoré visia voľne popri tele, zatiaľ čo väčšie listové kabelky nosíme pod ramenom.

Typy uzatvárania

Listová kabelka má zvyčajne nejaký druh uzáveru, ktorý  zabezpečí, že položky zostanú vo vnútri. Kabelky môžu mať magnetické patenty, spony, pracky, klapky alebo zips. Niekedy je uzáver dekoratívny a prispieva k štýlu kabelky. Voľba typu uzatvárania tiež závisí od toho, ktorý žena považuje za pohodlný a  ľahko sa jej otvorí a zatvorí.

Výber materiálu

Koža, najmä čierna, je častým materiálom pre kabelku, ktorý sa najviac hodí na každú príležitosť. Lesklá vinylová kabelka je vhodná na denné nosenie alebo menej formálne udalosti. Luxusné látky, ako je satén a hodváb, sa používajú pre elegantné kabelky, ktoré sa nosia na oficiálnych akciách a večierkoch. Listové kabelky určené na večerné nosenie sú často ozdobené korálkami alebo flitrami.

Výber farby

Farba listovej kabelky, ktorú si žena vyberá, závisí vo veľkej miere od outfitu, s ktorým bude ladená. Jednoduché, konzervatívne oblečenie môže mať prospech z farebnej kabelky, ktorá celému outfitu dodá iskru. Kabelka už nemusí prísne ladiť s farbou topánok, ale mala by ich elegantne dopĺňať. Čierna vždy vyzerá štýlovo, takže je to dobrá voľba, keď sa žena rozhodne kupovať len jednu listovú kabelku, ale neutrálne farby, ako je šedá alebo hnedá fungujú tiež dobre a pre ich nadčasovosť vydržia aj niekoľko sezón.