Zohnať kvalitné poťahy na sedačku už nie je problém

Aj vo vašej domácnosti sa nachádza sedačka, kreslo či jedálenská stolička, ktorej vzhľad vás prestáva baviť? Rozmýšľate nad tým, že tento starý nábytok vymeníte za nový? Za kúpu novej sedacej súpravy či stoličky však zaplatíte značný finančný obnos. Tento krok je však vďaka poťahom na sedačku zbytočný. Poťahy na sedačku dodajú nábytku úplne nový vzhľad. A najväčšou výhodou je, že ich zaobstaranie stojí v porovnaní s kúpou novej sedacej súpravy či iného čalúnenia oveľa menej. Existuje viacero materiálov, z ktorých bývajú poťahy na sedačku vyrobené.

Delenie poťahov na sedačku

Existuje viacero materiálov z ktorých sa poťahové látky na sedačku vyrábajú. Prvou spomenutou budú monoelastické poťahy, ktoré sú vyrobené z vysokokvalitné elastického materiálu. Monoelastické poťahy sa odporúča použiť na takú sedačku, ktorá má odnímateľné sedáky. Monoelastické poťahy na sedačku sú síce pružné, avšak často krát dochádza k pretrhnutiu poťahu do šírky. Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt potahove latkyTo znamená, že poťah sa sedačke síce prispôsobí, avšak len do jej šírky. Dĺžka býva väčšinou fixná. Druhou skupinou sú bielastické poťahy na sedačku, ktoré je však možné natiahnuť tak do šírky, ako aj do dĺžky. Ich výhodou je, že sa tvaru sedačky či kresla plne prispôsobia. Poslednou skupinou sú poťahy, ktoré sú určené pre stoličky či kreslá. Elastické poťahy na stoličku sa vyrábajú v oboch spomenutých vyhotoveniach – v bielastickom aj monoelastickom prevedení. Pri výbere poťahu na stoličku je však dôležité vopred sa informovať, či je poťah určený len pre podsedák, alebo aj pre stoličku ako celok – podsedák a operadlo stoličky.

Čo patrí medzi najväčšie výhody použitia poťahov na sedačku?

Poťahy na sedačku majú dve obrovské výhody. Prvá výhoda je spomenutá už na začiatku tohto článku, a to konkrétne to, že dokážu úplne pozmeniť jednak vzhľad samotnej sedačky, stoličky či iného čalúnického materiálu, ale aj priestoru, v ktorom sa nachádzajú. Ak teda na svoju sedaciu súpravu nedáte dopustiť, avšak pri myšlienke na to, že by ste ju museli vymeniť za novú vám puká srdce, nad poťahmi na sedačku určite porozmýšľajte. Okrem toho tiež poťahy na sedačky sedaciu súpravu ochraňujú. Najmä tí, ktorí majú malé ratolesti či domácich miláčikov sa stretávajú s tým, že sa ich sedacie súpravy dokážu zašpiniť veľmi rýchlo. Ak si chcete byť istý, že chcete vašej sedacej súprave zabezpečiť len vysokokvalitné poťahy na sedačku, skúste navštíviť webovú stránku www.sofasoul.sk., ktorá má v ponuke viacero druhov skutočne kvalitných poťahov.