Neodmysliteľnou súčasťou dverí sú kľučky

Kľučka na dvere z masívnej mosadze

Málokto z nás si vie predstaviť dvere bez kľučky. Práve kľučky na dvere nám uľahčujú otváranie akýchkoľvek dverí či už do bytu, domu, reštaurácie či kancelárie. Kľučky na dvere sú drobným no veľmi praktickým vynálezom, ktorý nám uľahčuje náš každodenný život. Vďaka kvalitným a vkusným kľučkám aj samotné dvere pôsobia honosnejšie a príjemnejšie. Jednoducho dvere s kľučkami tvoria akúsi nerozlučnú dvojicu, bez ktorej by otváranie či zatváranie dverí nebolo také jednoduché. Aj vy si zariaďujete interiér alebo exteriér a chceli by ste vedieť ako si správne vybrať kľučky na dvere? Pokračujte v čítaní a všetko dôležité o výbere kľučiek sa dozviete.

Ako si správne vybrať kľučku na dvere?

Biela kľučka na dvereVýber kľučky na dvere sa možno na prvý pohľad zdá ako jednoduchá vec. Avšak aby kľučka dlho a dobre fungovala je potrebné sa jej výberu venovať. Väčšinu kupujúcich v prvom rade zaujíma distribútor a výrobca kľučiek na dvere. Kupujúci radšej nakupujú kľučky od spoľahlivého distribútora a výrobcu pretože vedia, že kľučka na dvere bude mať svoju záruku kvality a tiež aj dlhú životnosť. Následne je potrebné si vybrať kovanie. Kovanie môže byť delené, bezpečnostné alebo kovanie na štíte. Potom nasleduje výber kovania buď s okrúhlou alebo s hranatou rozetou. Každému kupujúcemu sa páči niečo iné, preto je na výber z viacerých modelov kovania a tiež aj jeho povrchu. Povrch kovania a kľučky na dvere môže byť vyhotovený z rôznych materiálov akými sú napríklad mosadz leštená, mosadz matná, chróm leštený, nikel matný, hliník zlatý alebo nerez. Povrch kľučiek na dvere sa teda dokáže prispôsobiť akýmkoľvek dverám a tiež sa dá vzhľadovo doladiť k rôznym častiam interiéru alebo exteriéru. Poslednou dôležitou vecou je tiež správne si zvoliť otvor a pri štítových kovaniach aj rozstup otvorov. Na trhu existuje otvor na kľúč dózický, otvor na cylindrickú vložku alebo otvor na západku.

Ak hľadáte spoľahlivého a profesionálneho predajcu kľučiek na dvere je tu pre vás spoločnosť Metalia a. s. Táto spoločnosť má s predajom kľučiek na dvere dlhoročné skúsenosti a preto presne vie aký typ kľučky je pre zákazníka tou najlepšou voľbou. Vďaka svojmu know-how vám pri výbere kľučky na dvere poradí odborne a na úrovni. Vo svojej ponuke na internetovej stránke www.metalia.sk má bohatý sortiment kľučiek na dvere, madiel na dvere,  bezpečnostných vložiek a mnoho ďalšieho sortimentu.