Ako sa dá zdolať Gerlach?

Gerlach a Lomnický štít
Fotenie z Gerlachu

Pre milovníkov turistiky ponúka Slovensko veľa možností. Množstvo turistických trás, od ľahkých až po tie najnáročnejšie. Nezáleží na tom, či ste skúsený turista, alebo turistiku vyhľadávate len príležitostne. Ide o krásnu aktivitu, ktorá nie je finančne náročná a je vhodná takmer pre každého. Stačí kvalitná obuv, oblečenie prispôsobiť počasiu, do batohu vziať fľašu vody a hor sa do prírody. Ten pocit, že spravíte niečo pre seba a spoznáte nové miesto stojí za to. Ak si turistiku raz zamilujete, neprejde  víkend, kedy by ste sa niekam nevybrali. Najviac navštevované turistické stredisko sú Vysoké a Nízke Tatry. Svojím návštevníkom ponúkajú veľa možností pre aktívny oddych, ľahkú aj náročnú turistiku. Pre skúsených turistov je najzaujímavejší výstup na Gerlach, ktorý sa dá zdolať s pomocou horského vodcu.

Výhľad z Gerlachovského štítu je neopakovateľný

Gerlach ponúka dych berúce zážitky
Krásny výhľad z Gerlachu

Nádherné scenérie a neopakovateľné výhľady – aj to je dôvod, prečo sa mnohí turisti snažia zdolávať vrcholy. Kvôli krásnym výhľadom si musíte  vyšliapať poriadny kus cesty a zvládnuť kopec driny, pretože sa logicky nachádzajú na tých najvyšších miestach. Za tie nádherné panorámy kopcov, dolín a pohorí to však stojí. Neopakovateľné zážitky z prekrásneho výhľadu budete mať vo Vysokých Tatrách z nasledovných štítov: Rysy, Kriváň, Gerlach, ale aj iných. Ak vám bude počasie priať a bude dobrá viditeľnosť môžete dovidieť skutočne ďaleko, aj za hranice našej krajiny.

Ako sa pripraviť na výstup na Gerlach?

Výstup na Gerlach je vhodný len pre skúsených turistov, aj to len so sprievodom horského vodcu.  Ide o najvyšší vrchol Vysokých Tatier, ktorý nie je bežne sprístupnený. Výstup na Gerlach sa dá uskutočniť len za predpokladu vhodného počasia a to počas leta aj zimy. Horský vodca dokáže posúdiť vhodné poveternostné podmienky a zhodnotiť, či bude možné vystúpiť na vrchol Gerlachovského štítu, alebo nie.  Podľa zdatnosti turistov vám váš sprievodca odporučí trasu výstupu na Gerlach. Sú 4 možnosti trás s rôznou obtiažnosťou. Turisti sa nijako špeciálne pripravovať nemusia, mali by byť v dobrej kondícii a určite by mali mať absolvované niektoré náročnejšie tatranské trasy. Okrem vhodnej turistickej obuvi, nepremokavého oblečenia, dostatočného množstva tekutín a vhodného občerstvenia si zoberte aj opaľovací krém a slnečné okuliare. Nutný je aj technický výstroj, ktorý by vám mal poskytnúť váš horský vodca.  

Doprajte si zážitok z neopakovateľných tatranských výhľadov a inšpirujte sa na stránke: http://travelcase.tmrhotels.com