Predaj kávy vo svete

Pražená zrnková káva

Káva a čaj patria medzi najobľúbenejšie horúce nápoje vo svete. Predaj kávy patrí medzi dobrý biznis, pretože zrnková či mletá káva sa nachádza v každej domácnosti. Vôňa a chuť kávy dokáže človeka nabudiť do náročného dňa už od rána a málokto si už vie ráno bez kávy predstaviť. Vďaka obsahu kofeínu dokáže ľudský organizmus nakopnúť a dodať mu potrebnú energiu. Medzi priaznivé účinky kávy okrem prísunu energie patrí napríklad to, že znižuje riziko cukrovky, udržuje náš mozog v pozornosti, chráni pred rakovinou a žlčníkovými kameňmi a káva je dobrá aj pre pečeň. Odporúčané množstvo kávy za deň pre dospelého človeka sú dve šálky. Aj vás však zaujíma odkiaľ sa káva dostáva do vašej obľúbenej šálky? V nasledujúcich riadkoch si prestavíme najväčších producentov kávy.

Najväčší producenti kávy vo svete

Káva je výborný životabudič

Káva potrebuje na svoj rast veľmi teplé až tropické klimatické podmienky. Preto sa káve najviac darí v krajinách v okolí rovníka. Medzi najväčších producentov kávy patrí:

  1. Brazília – sa vďaka 30% svetovej produkcie kávy zaraďuje medzi top producentov kávy. Brazília ročne vyprodukuje až ohromujúcich 50 miliónov kávových vriec.  
  2. Vietnam  – si v produkcii kávy získal druhé miesto. Vo Vietname sa totiž vyprodukuje až 10 miliónov vriec kávy.
  3. Kolumbia – a jej káva patrí medzi tie najkvalitnejšie vo svete. V produkcii kávy sa zaraďuje na tretie miesto s množstvom približne 9,5 miliónov vriec kávy.
  4. Indonézia – dosahuje štvrté miesto v produkcii kávy s produkciou okolo 9 miliónov vriec. Káva Arabica z Indonézie patrí medzi najkvalitnejšie svojho druhu.
  5. India – patrí v produkcii kávy na piate miesto s ročnou produkciou 5 miliónov vriec kávy. Z Indie sa v našich obchodoch najčastejšie vyskytuje káva Robusta.

Medzi ďalších významných producentov kávy patrí Etiópia, Honduras, Peru, Guatemala či Mexiko.

Aké druhy kávy existujú?

Na trhu existujú dva typy kávy a to Arabica a Robusta. Káva pod názvom Arabica sa získava zo semien kávovníka arabského a káva Robusta sa získava z kávovníka robusta. Káva pritom môže byť zrnková alebo mletá a každý milovník kávy ju obľubuje v inej variante.

Predaj kávy cez internet alebo posedenie s kávou v rôznych malých kaviarničkách prináša spôsob, ako si tento tmavý nápoj vychutnať kedykoľvek a kdekoľvek. Predajom tej najkvalitnejšej kávy do gastronómie, kancelárií ale aj domácností sa venuje spoločnosť Segafredo Zanetti, s. r. o. Na internetovej stránke www.segafredo-zanetti.sk nájdete bohatú ponuku kávy na každú príležitosť.