Regálový systém – potreba alebo rozmar kancelárie?

So slovom kancelárska práca sa nám ako prvé vybaví obrovské množstvo papiera. Tí, ktorí robia administratívu budú s týmto faktom súhlasiť. Každý deň prídu do styku s obrovským množstvom papiera. Niektoré je možné zlikvidovať okamžite, iné je zase potrebné uchovávať až niekoľko rokov. Čím je však papiera viac, tým ťažšie sa v ňom uchováva poriadok a zachováva organizovanosť. Pri obrovskom množstve papiera tiež nie je veľmi jednoduché ho archivovať. Existuje však pomôcka, vďaka ktorej bude archivácia a manipulácia s papierom oveľa jednoduchšia. A tou je regálový systém.

Čo to vlastne regálový systém je?

Regálový systém predstavuje kovovú konštrukciu, ktorú nájdeme nielen v kanceláriách, ale aj v skladoch. Používa sa tiež aj v obchodoch, vo veľkých nákupných centrách či v domácnostiach (napríklad v pivniciach či v garážach). Táto kovová konštrukcia je zhotovená tak, aby šetrila čo najviac priestoru. Môže byť zhotovená buď do šírky, alebo do dĺžky. Každé vyhotovenie prináša viacero výhod. Regálový systém vertikálny využíva priestor až po strop, systém horizontálny zase šetrí priestor do šírky.

Aké sú najväčšie výhody použitia regálového systému v kancelárii?

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt regalovy system

V kanceláriách sa používajú archívne regálové systémy, ktoré sú pojazdné. Majú k dispozícii kolieska, vďaka čomu je možné ich presúvať z jedného miesta na druhé. Archívne regálové systémy sú tvorené systémom políc, regálov a koľajníc. Používať by ich mali najmä veľké spoločnosti, ktoré potrebujú archivovať obrovské množstvo dokumentov. Vďaka uloženiu šanónov či dokumentov do regálového systému sa eliminuje ich styk so vzduchom a svetlom, ktoré môžu negatívne ovplyvniť ich kvalitu. Okrem toho, že archívne regálové systémy šetria priestor, ochraňujú tiež uložené dokumenty a robia ich oveľa prehľadnejšími. Archívne regálové systémy sú vhodné prakticky do akéhokoľvek priestoru – či už do väčších alebo menších prevádzok.

Čo by ste mali pred výberom regálového systému vopred zvážiť?

Dôležitým parametrom je veľkosť regálového systému. Jedná sa o jeho šírku a výšku. Súčasný trh so skladovou technikou ponúka viacero riešení, z ktorých si môžte vybrať. Dôležité je vopred si ujasniť, či chceme mať regálový systém vyšší alebo širší. Regálové systémy sú tiež vyrábané v rôznych vyhotoveniach na základe váhy, ktorú sú schopné udržať. Ak si odpovieme na nasledujúce otázky, dôležité je si už len správne vybrať spoľahlivého dodávateľa. Regálový systém by mal byť nielen bezpečný, ale aj kvalitný.