Trend vo výstavbe sa upriamuje na nízkoenergetické domy

Nízkoenergetické domy pre náročných majiteľov
Výstavba nízkoenergetických domov

Pokým ešte v nedávnej minulosti sa u nás preferovala klasická výstavba murovaných rodinných domov, dnes stúpa dopyt po rôznych typoch ekologických nízkoenergetických domoch, či pasívnych stavieb. Všetko nasvedčuje tomu, že výstavba takýchto typov domov bude v budúcnosti rásť. Vhodné klimatické podmienky v našich zemepisných šírkach, ekologické myslenie ľudí, zamerané na ohľaduplnosť k životnému prostrediu a ďalšie faktory hovoria jednoznačne v prospech takýchto stavieb. Ide o moderný prístup, ktorého cieľom je dosahovanie čo možno najnižšej spotreby energií. Nízkoenergetické domy musia spĺňať viaceré faktory. Jeho súčasťou by mali byť úsporné technológie, ekologické materiály, použité na výstavbu, využívanie slnečnej energie a ďalších obnoviteľných zdrojov.

Aké materiály sa používajú na výstavbu?

Nízkoenergetické domy sú šetrné k peňaženke
Materiály na stavbu nízkoenergetických domov

Na výstavbu nízkoenergetických domov sa najčastejšie využíva drevo. Spĺňa technologické požiadavky, parameter obnoviteľnosti, je ľahko dostupné, má výborné tepelnoizolačné vlastnosti. Výstavba domov z dreva má nízky dopad na životné prostredie, nevzniká množstvo stavebného odpadu, a aj z hľadiska likvidácie má takýto odpad menší dosah na prírodu, nakoľko sa mnohé časti dajú recyklovať. Dlhá životnosť drevostavby, odolnosť, zdravá a čistá klíma vo vnútri domu sú ďalšie pozitíva. Atribút nízkoenergetického domu sa teda dá získať kombináciou technických a technologických postupov, zameraných na zníženie energetickej náročnosti, na vhodné využívanie slnečnej energie ako spôsob vykurovania či na ohrev vody, kvalitné okná a dvere, ktoré zabezpečia vzduchotesnosť a vhodné zateplenie obvodového plášťa domu.

Aká je ponuka firiem?

Výstavbou nízkoenergetických domov sa zaoberajú mnohé stavebné firmy. Záujemcovia o takýto typ domu si môžu vybrať z pestrej katalógovej ponuky. Líšia sa veľkosťou úžitkovej plochy, počtom podlaží, dispozičným riešením a celkovým dizajnom. Výstavba nízkoenergetických domov je rýchla a jednoduchá. Vaše vysnívané bývanie vo vlastnom rodinnom domčeku sa tak môže stať rýchlo realitou. Stavbu domu, ktorý bude spĺňať vaše požiadavky na komfort prenechajte spoľahlivej firme. Dôkladne zvážte ponuku a rozhodnite sa pre tú spoločnosť, ktorej prvoradým záujmom je spokojnosť zákazníkov. U takej stavebnej firmy sa môžete spoľahnúť na použitie najkvalitnejších materiálov na výstavbu, precíznu realizáciu a rozumnú cenu.

Ak vás zaujíma ako sa vyvíjajú trendy v stavebníctve a hľadáte odborné informácie, rady a tipy, ktoré sa týkajú energetických, či pasívnych stavieb, kliknite na https://odzakladov.sk/. Ak nechcete premeškať žiadnu dôležitú informáciu prihláste sa na odber newslettra a odborné články budete dostávať priamo na váš e-mail.