Zasklenie terasy – spôsob akým predĺžite využitie terasy počas celého roka

Kvalitné zasklenie terasy
Výhody zasklenia terasy

Terasa sa v súčasnosti stáva čoraz obľúbenejšou súčasťou rodinných domov. Na terase sa dá príjemne zrelaxovať pri káve a knihe po namáhavom dni, prečítať si správy, prijímať návštevy, alebo si pozvať priateľov na príjemné posedenie a grilovanie. Terasa ako časť domu alebo aj samostatne stojaca a dá sa využiť len počas horúcich letných dní, počas možno štyroch mesiacov v roku. No obdobie jej použitia je možné predĺžiť jednoduchou úpravou a tou je zasklenie terasy. Zasklenie terasy je jednoduchá stavebná úprava, ktorou efektne zväčšíte obývaciu časť domu na väčšinu roka. Tento úkon však nechajte robiť zodpovednej a odbornej firme.

Spôsoby zasklenia terasy

Moderné zasklenie terasy
Návrh zasklenia terasy na mieru

Zasklenie terasy môže byť rámové alebo bezrámové. Rámové sú sklá umiestnené vo viditeľných rámoch a pri bezrámových sú sklá bez rámov, Takže pri zatvorení vyzerajú ako jeden celok. Či už tak alebo onak, okná sú posúvané po drážkach v podlahe pomocou veľmi jednoducho ovládateľného systému. Sklá si môžete dať vyrobiť s časti alebo úplne priehľadné alebo matné. V prípade horšieho počasia terasu jednoducho zatvoríte a môžete ju ďalej naplno využívať. Počas horúcich letných dní budú okná otvorené a uložené vďaka zásuvnému systému naboku. Počas zimných mesiacov sklá výborne tesnia, takže z terasy si môžete urobiť krásnu zimnú záhradu. Farebne je možné vodiace lišty alebo aj rámy zladiť s ktoroukolvek časťou vašej terasy. Či už je to podlaha alebo trámy.

Výhody zasklenia terasy

Zasklenie terasy je vynikajúcou možnosťou ako predĺžiť využitie vašej terasy aj počas chladnejších dní v roku. A nielen to. Zasklenie terasy využijete aj počas letných dní večer alebo pri zhoršení počasia. Ak ju zatvoríte, už sa vám nestane aby vám letná búrka zamočila nábytok na terase. V jeseni vám nenafúka lístie alebo prach. Zasklením sa zväčší úžitková plocha domu, zvýši to cenu nehnuteľnosti, zabezpečí zateplenie. Zasklenie je možné priezračnými sklami, dymovými alebo matnými. Ak potom sklá doplníte ľahkými dlhými záclonami získate nádherné prostredie pre dokonalý oddych. Pre viac informácií o zasklení terasy, o spôsoboch aj cenovej ponuke sa dozviete ak navštívite nasledujúcu internetovú stránku: https://www.terasa-snov.sk/.